Ditt lösenord har återställts, kolla din e-post
Den här tjänsten är för närvarande inte tillgänglig. Vi är fast beslutna att fortsätta arbeta med alla agenter. Kontakta oss på contact@connectionticketing.com för mer information.
Vi tar hjälp av cookies för att tillhandahålla våra tjänster. Genom att använda BoxOffice.se godkänner du att vi använder cookies.
Information om Corona och ägarbyte
Önskat antal biljetter finns ej. Vänligen försök med ett annat datum eller tidpunkt eller kontakta oss på telefon/mail så undersöker vi möjlighet till fler biljetter.
Kontakta kundservice
Boka online eller ring
Telefon: 08-10 88 00
Vardagar 10:00 - 15:00, lunchstängt 12:00 - 13:00
E-post: info@boxoffice.se
Den vackra staden Prag är hem för flera historiska sevärdheter. I Prag kan du utforska Gamla Stan och hjärtat av staden med sina välbevarade hus och kyrkor från 1200-talet – här hittar du det gamla rådhuset, stadshuset och Statsteatern. På torget i Gamla Stan hittar du den berömda astronomiska klockan. Välj mellan en 24 och en 48 timmars biljett.
Hoppa på och av var det passar dig bäst. Huvudstoppet är på torget i Gamla Stan, hela rutten tar 30–90 minuter. Bussarna går året runt, första turen startar kl. 09.15, sedan var 15-30:e minut. Sista turen varierar,… Läs mer
Inga träffar
Vänligen ange önskat antal personer
Dina biljetter har nu lagts i varukorgen
Du måste välja datum innan du kan köpa
{{notEnoughTicketsLeftText}}
Vänligen välj riktning.
Antal personer stämmer inte med valda rum. Välj annat antal eller kontakta kundservice.
Välj ditt paket
Adress:
Hoppa på och av var det passar dig bäst. Huvudstoppet är på torget i Gamla Stan, hela rutten tar 30–90 minuter. Bussarna går året runt, första turen startar kl. 09.15, sedan var 15-30:e minut. Sista turen varierar, vänligen kontrollera på plats,
Höjdpunkter:
Du kan även välja att köpa biljett inklusive båttur på floden Vltava. Den är den längsta i Tjeckien och rinner genom Prags centrum. På denna vackra båttur kan du beundra stadens många pittoreska byggnaden från vattnet. Båtturen avgår från pir 5, närheten av stop 2 på den blåa turen och tar ca 60 minuter. April – oktober, måndag – söndag första turen kl. 10.00, sedan var 30:e minut, efter kl 18.00 var 60:e minut. November – mars, måndag – söndag första turen kl. 11:00, sedan var 60:e minut.
Vi reserverar oss för eventuella ändringar.
Biljettleverans: Direkt efter genomförd bokning skickas ett mejl med länk till din biljettvoucher. Du får en länk per bokad biljett, det är viktigt att du klickar på samtliga länkar. Biljettvouchern skall bytas ut mot originalbiljett på destinationen – exakt information står på din voucher.